arrest 1530962811 98360051 560x347 - Një shtetas i Serbisë arrestohet në Ferizaj, u deklarua rrejshëm si person zyrtar

Dje në orët e mbrëmjes në Ferizaj, një i dyshuari mashkull nga komuniteti serb, shtetas i Serbisë, është arrestuar nga Policia e Kosovës pasi ishte prezantuar si person zyrtar.

Kjo u bë e ditur në raportin e sotëm të policisë.

I dyshuari shtetas serb është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.