aksidenti vdekja 780x439 560x416 - Tjetër aksident me fatalitet, 37 vjeçarja e lë të vdekur 43 vjeçaren në Shtime

Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur sot rreth orës 14:35 minuta në hyrje të Shtimes.

Sipas Policisë, një 37 vjeçare ka goditur këmbësoren 43 vjeçare, e cila pas lëndimeve të rënda trupore ka ndërruar jetë në QKUK.

“Sipas raporteve të para, ngasësja e automjetit të udhëtarëve me targa lokale, V.SH. ( f/sh/k 37 vjeçare),e cila ishte duke qarkulluar në relacionin Ferizaj-Shtime,nga pakujdesia godet këmbësoren L.V. (f/sh/k 43 vjeçare) , me q’rast e njejta pëson lëndime të rënda trupore.

E lënduara është dërguar fillimisht në ambulancë në Shtime dhe pastaj në QKUK Prishtinë për tretman mjekësor ku nga mjeku kujdestar kemi pranuar informatën se nga lëndimet e pësuara e njejta ka ndërruar jetë. Trupi i pajetë i viktimës,me urdhër të Prokurorit të shtetit dërgohet për obduksin, ndërsa ngasësja e veturës është ndaluar për 48 orë”, thuhet në komunikatën e Policisë, përcjellë “Bota sot”.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.