Loading...

EDS ka njoftuar se në disa vende do të ketë punime, andaj do të ketë ndërprerje të rrymës për disa orë.

Njoftimi i plotë i KEDS:

04.01.2020

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Ferizaj

1.

Nga TS 35/10kV Magure do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Fshatrat Magure (Kodi: 41048002) prej orës 10:00 deri ne ora 16:00

Vendet: Magure, Medvevc, Dobrajë, Rreze, Blinajë, Qylagë, Poturovc, Torinë, Poturovc dhe Gllanicë.

Arsyeja: Pastrimi i trasesë, ndërrimi i izolatorëve, shtrëngimi i përçuesve dhe përforcimi i shtyllave.

Ferizaj

1.

Nga TS 35/10 kV Ferizaj 1 do të ndërprehet:

TS 10/0.4 kV Moda kodi: (40040002002) prej orës 09:00 deri në ora 21:00 .

Vendet: Rr.Latif Hasni (një pjesë).

Arsyeja: Kyçja e konsumatorëve në rrjetin e ri.

06.01.2020

Punime me kërkesë të palëve treta

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.