w 14 560x416 - Pamje ekskluzive nga nisja për shërim në Turqi e dy të djegurve nga shpërthimi në Ferizaj (VIDEO)

Dy nga 44 personat që pësuan lëndime nga shpërthimi i një bombole gazi në Ferizaj dy ditë më parë, në orët e hershme të mëngjesit të së enjtes janë nisur për trajtim në Turqi.

Kjo është konfirmuar edhe nga Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i cili ka thënë se në pritje janë edhe dy pacientë të tjerë për ta marrë të njëjtën rrugë.

Klan Kosova sjell pamje ekskluzive nga momenti i nisjes për shërbim të dy pacientëve të parë të cilët kanë pësuar djegie të shkallës më të lartë.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.