ferizaj2 560x416 - Pamje nga plaçkitja e marketit për të dytën herë brenda javës në Ferizaj

Një market në Ferizaj është plaçkitur dy herë brenda javës, hajnat ende në liri.

Në rrugën “Rexhep Bislimi” marketi “BaniMarket” brenda javës është plaçkitur dy herë. Herën e parë marketi është plaçkitur më 12 Shtator ndërsa herën e dytë më 20 Shtator.

E gjithë ngjarja është kapur nga kamerat e sigurisë por ende nuk ka asnjë të dyshuar.

Është për tu habitur se vjedhja është kryer me të njëjtën makinë dhe atë në rrugën kryesore, ”Rexhep Bislimi” e cila më së shumti është e pajisur edhe me kamera të sigurisë publike të cilat monitorohen nga policia e Ferizajt, dhe ende nuk ka asnjë të arrestuar.

Nga videot shihet se hajnat përveç që kanë marrë artikuj, kryesisht cigare, kanë dëmtuar edhe kompjuterët e këtij marketi.

Burime të Ferizajpress bëjnë të ditur se janë plaqkitur mall në vlerë rreth 5 mijë euro.

Pronarët e marketit apelojnë te të gjithë ata që përmes videos mund të njohin dikend apo kanë ndonjë informatë për këtë rast të lajmërojnë policinë.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.