ferizaj 54351 560x416 - “Për 9 muaj qeverisje i solla Ferizajt afro 100 milionë euro investime”

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu ka njoftuar se Kuvendi Komunal e ka miratuar buxhetin për vitin 2019.

“Çdo muaj i qeverisjes sime Ferizajt i solli mbi 10 milionë euro investime, vazhdimin e së cilës e garanton kurrizi i fortë mbi të cilin jemi mbështetur”, ka vlerësuar Aliu.

 

 

Postimi i Aliut në Facebook:

Kuvendi i Komunës kaloi buxhetin për vitin 2019. Ndonëse i varfër në kuptimin e investimeve kapitale, bashkë me mbështetjen nga niveli qendror edhe ky buxhet adreson pikërisht prioritetin e qeverisjes sime – ngritjen e mirëqenies së qytetarëve ferizajas.

Kuvendi dhe Qeveria e Kosovës si asnjëherë më parë kanë mbështetur Ferizajn me projekte të ndryshme zhvillimore që afrohen në vlerën e 100milionëshe.

Çdo muaj i qeverisjes sime Ferizajt i solli mbi 10 milionë euro investime, vazhdimin e së cilës e garanton kurrizi i fortë mbi të cilin jemi mbështetur

– Kryetari i Kuvendit dhe Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës.

Po hyjmë në 2019 me buxhet modest por me miq produktiv të Ferizajt dhe investime transformuese për jetën e qytetarëve tanë.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.