w 64 560x416 - Për shkak të reshjeve të shumta, rruga në Varosh të Ferizajt vërshohet nga shiu

Në fshatin Varosh të Ferizajt një rrugë është mbushur me ujë si pasojë e reshjeve të shiut.

Këtë e ka bërë të ditur deputeti i Vetëvendosjes, Enver Haliti përmes një postimi në facebook.

Ai me ironi uron për fillimjavë të mbarë për qytetarët e Ferizajt, teksa ka postuar pamjet e rrugës së përmbuytur.

Edhe dje në këtë qytet ishte vështirë e kalueshme magjistralja Ferizaj-Prishtinë për shkak të reshjeve të shiut.

https://www.facebook.com/enver.haliti/posts/10222342032313281

 

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.