Loading...

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dje rreth orës 12:30, është arrestuar i dyshuari (moshë e mitur), i cili ka shtëne me armë-revole në drejtim të viktimës duke e qëlluar për vdekje në kokë.

VIDEO

Vdekjen e viktimës në vendin e ngjarjes e ka konstatua mjeku kujdestar.

Rastit ju kanë përgjigjur njësitet relevante policore si dhe prokurori i shtetit.

I dyshuari fillimisht është larguar nga vendi i ngjarjes, por më pas është arrestuar nga policia me ç’rastë është intervistuar në prani të avokatit mbrojtës.

Është konfiskuar një revole e cila dyshohet se është përdorur në raste kal 7.65mm, me një karikator dhe tre fishekë.

Trupi i pa jetë i viktimës me vendimin e prokurorit, është dërguar për obduksion në IML ,kurse i dyshuari është dërguar 24 orë në qendrën e mbajtjes.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.