prelez banoret rregullojne fshatin duan park nga komuna video 5ded5c4ac13b41 560x416 - Prelez, banorët rregullojnë fshatin, duan park nga komuna (VIDEO)

Një pjesë toke në Prelez të Muhaxherëve në Ferizaj ka tjetër pamje pas tre muaj punë të banorëve të cilët e pastruan atë.

Më mirë duken edhe varrezat e fshatit të cilat janë rrethuar.

Këto dhe punë tjera, që kushtuan rreth 30 mijë euro, banorët i bënë me parat e tyre, njfton Klan Kosova.

Kronikë e gazetarit Drin Demiri.

 

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.