auto unnamed 215459236821 560x416 - Prokuroria kërkon paraburgim për të miturin në Ferizaj


I pandehuri me vendim të Prokurorit të Shtetit gjendet në ndalim për 24 orë.

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit pranë Gjykatës Themelore në Ferizaj, ndaj të miturit F.D., pasi ekziston dyshimi i bazuar se ka kryer veprat penale “Zjarrvënje”.

Prokuroria thotë se ndaj të njëjtit është ngritur aktakuzë për veprën penale “Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”.

I pandehuri me vendim të Prokurorit të Shtetit gjendet në ndalim për 24 orë.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:


Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.