r 3382041 - Pulë me uthull balsamike

Përgatitja e pulës është gjithmonë një ide e mirë. Opsionale darkë dhe drekë!

RECETA E PULËS ME UTHULL BALSAMIKE

PËRBËRËSIT:

  • Pulë e freskët
  • Kripë dhe piper i grirë i freskët
  • 2 lugë gjelle vaj ulliri extra virgin
  • 250 ml verë e bardhë
  • 250 ml uthull balsamike
  • 2 lugë gjelle kaperi
  • 1/2 kupë me ullinj kallamat, pa bërthama
  • 2 lugë gjelle salcë domatesh
  • 500 ml lëng pule
  • Majdanoz i freskët i grirë

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.