vjen super dueti mes dua lipes dhe andrea bocellit dyshja publikon kengen if only 560x416 - Vjen super dueti mes Dua Lipës dhe Andrea Bocellit, dyshja publikon këngën ‘If Only’

Andrea Bocelli është një prej emrave më të pëlqyer të muzikës italiane dhe më gjerë.

Italiani ka publikuar një këngë që është pjesë e albumit më të ri për të cilën ka bashkëpunuar me këngëtaren tonë, Dua Lipën,

“If Only” titullohet bashkëpunimi i tyre, që njëherësh është kënga e katër e albumit të këngëtarit, që do të mbajë titullin “Si”.

vjen super dueti mes dua lipes dhe andrea bocellit dyshja publikon kengen if only - Vjen super dueti mes Dua Lipës dhe Andrea Bocellit, dyshja publikon këngën ‘If Only’

Dua Lipa dhe Andrea Bocelli me duet tejet të veçantë (Getty Images)

Ky bashkëpunim mes dyshes është përcjellë nga kamerat e BBC Radio 2, ndërsa nuk është shoqëruar me ndonjë video.

Kënga është një baladë klasike dhe bukuroshja jonë këndon në gjuhën angleze gjersa Andrea në gjuhën e tij amtare, italiane.

Lexo po ashtu:

Ndërkohë, 23-vjeçarja nga Kosova, vetëm pak ditë më parë ka sjellë edhe një tjetër bashkëpunim me grupin Black Pink, këngën e titulluar “Kiss and make up”, e cila është pritur shumë mirë nga publiku.

Ndryshe, Lipa është duke punuar në projekte të reja muzikore për albumin e dytë që do ta nxjerrë në shtije shumë shpejt. /Telegrafi/

[embedded content]

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.