Laboratoret per COVID 19 ne IKSHPK foto Ridvan Slivova 10 780x4391 1 560x416 - Rritet numri i të infektuarve me coronavirus, 264 raste pozitive në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 7.125 testime, 264 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 10 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.131.

Në total numri i rasteve aktive është 1.251.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.877 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.690.659 doza të vaksinës.

Deri më sot 789.306 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

3 11 - Rritet numri i të infektuarve me coronavirus, 264 raste pozitive në 24 orët e fundit

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.