shazam bashkepunon me instagram per nje menyre te re te ndarjes se kengeve 560x416 - Shazam bashkëpunon me Instagram për një mënyrë të re të ndarjes së këngëve

shazam bashkepunon me instagram per nje menyre te re te ndarjes se kengeve - Shazam bashkëpunon me Instagram për një mënyrë të re të ndarjes së këngëve

Përditësimi i fundit i Shazam për iDevices ju lejon të shtoni këngë në Instagram Stories në disa vetëm disa klikime.

Versioni 12.3 i Shazamit në pronësi të Apple u lansua këtë javë dhe funksioni i ri është shumë i thjeshtë për t’u përdorur.

Gjithçka që duhet të bëni është të kërkoni në Shazam një këngë në mënyrën e zakonshme për ta identifikuar atë, trokitni lehtë mbi tre pika në të djathtë të pullës “blej” ose dhe më pas në pullën e ndarë në pjesën e poshtme të ekranit. Ju pastaj do të shihni një listë të opsioneve që tani duhet të përfshijnë Instagram Story.

Zgjedhni atë dhe storia e juaj do të shfaq emrin e këngës, artistit, dhe sa herë është kërkuar në Shazam.

Çdo përdorues i Instagram që e sheh storien, nëse nuk e përdor ende Shazam, mund të klikojnë “më shumë në Shazam” për të mësuar më shumë rreth këngës së caktuar.

Aplikacioni Shazam është shkarkuar mbi një miliard herë në nivel global, me përdorues që e përdorin atë për të identifikuar gjurmët muzikore më shumë se 20 milionë herë çdo ditë.

Apple përfundoi blerjen e Shazamit në shtator 2018, duke e liruar nga reklamat, në proces. Gjigandi teknologjik i bazuar në Kaliforni thuhet se ka paguar 400 milionë dollarë për të mbyllur marrëveshjen. /Telegrafi/

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.