policia arrestimet1 560x416 - Shtatë persona të arrestuar në Ferizaj, vidhnin derivate dhe materiale të tjera

Shtatë meshkuj shqiptarë janë arrestuar mëngjesin e së martës në komunën e Ferizajt.

Shtatë meshkuj shqiptarë janë arrestuar mëngjesin e së martës në komunën e Ferizajt.

Të njëjtit saktësisht janë kapur nga autoritetet në Han të Elezit, pasi në mënyrë të organizuar në vazhdimësi kanë kryer vjedhjen e derivateve dhe materialeve të tjera nga një kompani.

Arrestimi i tyre pasoi pas një urdhërese të Gjykatës së sektorit rajonal të Hetimeve në Ferizaj për kontroll të shtëpive dhe lokaleve.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje