shumekembeshi kinez dhe gjarpri gjigant u rrotulluan te bashkuar ne betejen rreqethese video 560x416 - Shumëkëmbëshi kinez dhe gjarpri gjigant, u rrotulluan të bashkuar në betejën rrëqethëse (Video)
shumekembeshi kinez dhe gjarpri gjigant u rrotulluan te bashkuar ne betejen rreqethese video - Shumëkëmbëshi kinez dhe gjarpri gjigant, u rrotulluan të bashkuar në betejën rrëqethëse (Video)

Beteja mes shumëkëmbëshit kinez me shpinë të kuqe dhe gjarprit gjigant, që është zhvilluar në zonë rurale të Kinës, i ka lënë shikuesit të rrënqethur.

Ata janë rrotulluar të bashkuar, teksa asnjëri prej tyre nuk zmbrapsej derisa në fund i përgjakur mbeti i ngordhur, transmeton Telegrafi.

“Gjallesat i shmangen këtij shumëkëmbëshi, pasi i ka kthetrat e përparme shumë të fuqishme dhe shkakton kafshime të forta”, ka thënë një ekspert për National Geographic.

Raportohet se shumëkëmbëshat përfshihen në beteja edhe me kundërshtarë që kanë trup 15 herë më të madh, teksa mund të lëshojnë një helm që i shkakton sulem viktimës. /Telegrafi/

[embedded content]

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.