3331 560x416 - Stema e Ushtrisë së Kosoves FSK e njëjtë me një të kompanisë amerikane


Stema e Forcës së Sigurisë së Kosovës del të jetë e njëjtë me një simbol të një kompanie private të sigurimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

‘American Premier Security’ ka logon e njëjtë sikurse të FSK-së. Krejt çka i dallon këto dy logo janë yjet sipër shqiponjës me mbishkrimin e kompanisë së sigurimit.

Ende nuk dihet se cila nga këto stema është krijuar më herët mirëpo dihet se ato janë të njëjta me pak detaje ndryshe.

ste1 - Stema e Ushtrisë së Kosoves FSK e njëjtë me një të kompanisë amerikane

private1 - Stema e Ushtrisë së Kosoves FSK e njëjtë me një të kompanisë amerikane

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:


Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.