arme plagosje 620x3391 560x339 - Tentim vrasje në Ferizaj

Në rrugën “Remzi Hoxha”, në Ferizaj , dje rreth orës 18:15 pas një pune hetimore është gjetur dhe konfiskuar arma e llojit e llojit Welt Wafen 7.65 mm.

Policia njofton se dyshohet se me këtë armë është kryer vepra penale ‘vrasje në tentativë’ një ditë më parë .

Lidhur me rastin është intervistuar një person mashkull K/Shqiptar në cilësinë e personit të dyshuar, pasi që arma kishte qenë në posedim të tij.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.
/koha.net/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.