urime shpirti jem kenga me e re me videoklip nga sabri fejzullahu 560x416 - “Urime shpirti jem”, kënga më e re me videoklip nga Sabri Fejzullahu

“Urime shpirti jem” mban titullin kënga më e re e këngëtarit të mirënjohur të skenës muzikore shqiptare, Sabri Fejzullahu.

Kreshnik Avdiu qëndron prapa kësaj kënge, të cilës ia ka bërë muzikën dhe ia ka shkruar tekstin.

urime shpirti jem kenga me e re me videoklip nga sabri fejzullahu - “Urime shpirti jem”, kënga më e re me videoklip nga Sabri Fejzullahu

Sabri Fejzullahu në klipin e këngës “Urime shpirti jem” (Foto: YouTube/Mproduction)

Ndërkaq, sa i përket orkestrimit, është kujdesur Kreshnik Avdiu.

Lexo po ashtu:

Ana vizuale i është besuar MProduction që e ka xhiruar videon muzikore të kësaj kënge.

Është një baladë e interpretuar për mrekulli nga autori i shumë hiteve.

[embedded content]

Një postim për këngën e re të legjendës së muzikës shqipe e ka bërë edhe djali i tij, këngëtari Ermal Fejzullahu.

“Kënga më e re për krejt çiftet që do të martohen … Urime”, ka shkruar Ermali në përshkrim. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.