w 39 560x416 - Vdes gazetari i njohur nga Ferizaj

Ka ndërruar jetë gazetari i njohur nga Ferizaj, Avni Shabani.

Shabani ka punuar për shumë vjet gazetar i sportit në Radio Kosovën.

Me këtë rast, kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka lëshuar një telegram ngushëllimi.

“Lajmi për ndarjen e parakohshme nga jeta të doajenit të gazetarisë, ish drejtorit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Komunën e Ferizajt, qytetarit shembullor e prindit të përkushtuar, Avni Shabani, na pikëlloi e na la pa fjalë të gjithëve. Humbje për Ferizajn, gazetarinë, miqtë e të njohurit e të ndjerit”, ka shkruar Aliu.

Postimi i plotë:

TELEGRAM NGUSHËLLIMI

Lajmi për ndarjen e parakohshme nga jeta të doajenit të gazetarisë, ish drejtorit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Komunën e Ferizajt, qytetarit shembullor e prindit të përkushtuar, Avni Shabani, na pikëlloi e na la pa fjalë të gjithëve. Humbje për Ferizajn, gazetarinë, miqtë e të njohurit e të ndjerit.

Kontributi i tij profesional la gjurmë të pashlyeshme në faqet e gazetave, ekranet televizive e kudo ku punoi i ndjeri.

Lamtumirë, bashkëqytetar i dalluar!

Ngushëllime të sinqerta familjes Shabani, kolegëve, miqve e të njohurve të të ndjerit.

Dritë pastë shpirti i tij fisnik!

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.