w 100 560x416 - Vdes një person në aksident trafiku në magjistralen Kaçanik-Ferizaj

Një person ka vdekur në një aksident trafiku që ndodhi në magjistralen Kaçanik-Ferizaj që ndodhi mbrëmjen e së dielës.

Policia në raportin 24 orësh ka njoftuar se deri te aksidenti erdhi për shkak të mospërshtatjes së shpejtësisë.

“Ka ndodhur një aksident trafiku me fatalitet ku dyshohet se i dyshuari mashkull kosovar duke mos e përshtatur shpejtësinë e lëvizjes së automjetit si dhe kushteve të rrugës godet këmbësorin mashkull i cili pëson lëndime vdekjeprurëse. Vdekjen e viktimës, në vendin e ngjarjes e ka konstatuar ekipi mjekësor. Me urdhër të prokurorit kujdestar, trupi i pa jetë dërgohet në IML për obduksion, ndërsa i dyshuari dërgohet në mbajtje për 48 orë”, tregon Policia e Kosovës në raportin 24 orësh.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.