ED37534F F9BC 49AC 9C31 E1FCBFF5B6AF 560x416 - Vdes personi që gjendej në veturën e përfshirë nga zjarri në një pompë derivatesh në magjistralen Prishtinë – Ferizaj

Një person ka vdekur si pasojë e flakëve që kapluan automjetin e tij në një pompë derivatesh në magjistralen Prishtinë – Ferizaj, përkatësisht në fshatin Babush.

Lajmin e ka bërë të ditur Kanun Veseli, zëdhënës i Policisë për rajonin e Ferizajt.

Ai ka thënë se personi që ishte në automjet ka humbur jetën ndërsa personi tjetër ka marrë lëndime trupore.

Në vendin e ngjarjes kanë arritur edhe zjarrëfikësit, të cilët kanë shuar zjarrin.

“Rreth orës 17:40 Policia Rajonale e Ferizajt ka pranuar një informacion se në rrugën magjistrale Ferizaj -Prishtinë, në hapësirën e një pike karburanti në fshatin Babush, një automjet i udhëtarëve me targa vendore është përfshirë nga flaka. Për pasoje një person ka humbur jetën që ishte në automjet. Ndërsa një person tjetër që ishte në marketin e kësaj pike karburanti ka marr lëndime trupore dhe është dërguar në Prishtinë për trajtim mjekësorë”, ka deklaruar Veseli.

Tutje ka theksuar se në vendin e ngjarjes kanë shkuar njësitet kompetente.

Po ashtu tha se Policia në koordinim me Prokurorinë Themelore të Ferizajt i ka nisur hetimet.

Deri në kohën e publikimit të lajmit, nuk dihen shkaqet që kanë çuar deri te incidenti me fatalitet.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.