ferizaj 11 560x360 - Video/ Në Ferizaj (Dardani) hapet tregu pa lejen e askujt, intervenon policia
Mos respektimi i rregullave të Ministrisë se Shëndetësisë rritet çdo ditë e më shumë, sidomos në tregjet ditore, shkruan Kosova.info.

Kështu, sot në Dardani të Ferizajt, ishte hapur tregu në orën 7 të mëngjesit dhe aty nuk kishte intervenuar askush deri në orën 12 edhe pse kjo zonë cilësohet si zonë e rrezikshme e përhapjes së virusit korona.

Por në orën 12 ka dalë inspektorati bashkë me policinë, dhe i ka shpërndarë tregtarët.

Për më shumë, shihni videon:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.