ferizaj 11 560x360 - Video/ Në Ferizaj (Dardani) hapet tregu pa lejen e askujt, intervenon policia
Mos respektimi i rregullave të Ministrisë se Shëndetësisë rritet çdo ditë e më shumë, sidomos në tregjet ditore, shkruan Kosova.info.

Kështu, sot në Dardani të Ferizajt, ishte hapur tregu në orën 7 të mëngjesit dhe aty nuk kishte intervenuar askush deri në orën 12 edhe pse kjo zonë cilësohet si zonë e rrezikshme e përhapjes së virusit korona.

Por në orën 12 ka dalë inspektorati bashkë me policinë, dhe i ka shpërndarë tregtarët.

Për më shumë, shihni videon: