Why Bitcoin Ethereum Ripple and cryptocurrency prices so volatile 730x4101 560x410 - Vlera e tregut e monedhave kriptografike bie nën 200 miliardë dollarë

Në Janar të këtij viti ndryshoi trendi. Çmimet filluan të binin me shpejtësi dhe tani duket sikur kemi arritur një cikël të plotë.

Në Maj të 2017-ës tregu i monedhave kriptografike pati periudhën më intensive me monedha si Ethereum që u rritën me 1,400% në tre muaj.
Vlera e tregut e tyre atë kohë ishte afro 80 miliardë dollarë.

Përgjatë 2017-ës arriti një pikë ku vlera totale ishte 800 miliardë dollarë dhe një bitcoin thuajse kushtonte 20,000 dollarë.

https 2F2Fblueprint api production.s3.amazonaws.com2Fuploads2Fcard2Fimage2F8277202Fd0b5db4a 171d 49d1 b3fe 384939b7335d1 - Vlera e tregut e monedhave kriptografike bie nën 200 miliardë dollarë

Në Janar të këtij viti ndryshoi trendi. Çmimet filluan të binin me shpejtësi dhe tani duket sikur kemi arritur një cikël të plotë.
Sot të gjitha monedhat kriptografike të marra së bashku nuk kushtojnë më shumë se 193 miliardë dollarë dhe është hera e parë që bie poshtë 200 miliardë dollarëve që nga Nëntori i 2017-ës.

Bitcoin ra deri në 6,007 dollarë sipas CoinMarketCap.com ndërsa Ethereum deri në 264 dollarë përpara se të shënonin rritje të vogël.

Ripple, Bitcoin Cash dhe EOS ishin me rënie.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.