lajmet e fundit zeropese.com ferizaj weather location near me .... .... 54 560x416 - Vlora Jashari merr timonin e Kastriotit

Ish hendbollistja e mirënjohur, Vlora Jashari, është emëruar kryetrajnere e KHF Kastriotit nga Ferizaj.

Burimet brenda klubit ferizajase, konfirmojnë se Jashari është zyrtarizuar si trajnere e re dhe me të cilën synojnë të ndërtojnë një lojë sa më kompakte, po ashtu t’i kushtohet rëndësi edhe gjeneratave të reja. Vlora i takon dy periudhave, periudhës së gjeneratës që i rezistoi okupatorit serb dhe kohës së pasluftës.

Një periudhë ka qenë edhe hendbolliste e kombëtare së Kosovës dhe një herë u shpall lojtarja më e mirë e vitit nga Federata e Hendbollit të Kosovës.

Sot do ta zgjedhin edhe kryesinë e re dhe pritet të vijnë njerëz të fuqishëm, që ta rikthejnë klubin në binarët ashtu si i ka hije.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.