zjarrfikesi tajlandez demonstron si mund te nenshtrohet gjarpri kobra vetem me nje peshqir video 560x416 - Zjarrfikësi tajlandez demonstron si mund të nënshtrohet gjarpri kobra, vetëm me një peshqir (Video)
zjarrfikesi tajlandez demonstron si mund te nenshtrohet gjarpri kobra vetem me nje peshqir video - Zjarrfikësi tajlandez demonstron si mund të nënshtrohet gjarpri kobra, vetëm me një peshqir (Video)

Somjat Kon Topya ka demonstruar se si mund të nënshtrohet një gjarpër kobra, po që se hyn në tualet – vetëm duke ia hedhur sipër një peshqir.

Pasi ishte ftuar në një shtëpi në Bangkok të Tajlandës, që ta kapte gjarprin helmues, zjarrfikësi 31-vjeçar ka vepruar me qetësi, derisa tregonte të tjerëve se si duhet vepruar, transmeton Telegrafi.

“Paniku është gjëja më e keqe, në rast se në shtëpi iu hyn ndonjë kafshë e rrezikshme. Mundohuni që kobrës t’ia hidhni sipër një peshqir dhe menjëherë kërkoni ndihmë”, ka thënë zjarrfikësi tajlandez.

Hapësirat e mbyllura dhe të errëta, iu humbin orientimin gjarpinjve dhe mund të shërbejë që njerëzit t’ju shmangen dhe të shpëtojnë prej tyre. /Telegrafi/

[embedded content]

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.