perpiu lugen e gjate 20 centimetra si pjese e nje basti kur ishte i dehur e zbuloi pas nje viti kur po kontrollohej per dhimbje gjoksi foto 560x416 - Përpiu lugën e gjatë 20 centimetra si pjesë e një basti kur ishte i dehur, e zbuloi pas një viti kur po kontrollohej për dhimbje gjoksi (Foto)

Mjekët që po e trajtonin një pacient nga Xijiang i Kinës, mbetën të hutuar kur ia gjetën një lugë metalike në fyt.

Burri 26-vjeçar e kishte përpirë atë si pjesë e një basti kur ishte i dehur, ndërsa ka harruar të nesërmen se çfarë ka ndodhur, transmeton Telegrafi.

Meqenëse nuk kishte asnjë problem në frymëmarrje apo derisa ushqehej, ai nuk kishte shkuar për kontroll për rreth një vit.

Kur filloi të kishte dhimbje gjoksi, ai shkoi për një kontroll dhe u detyrua t’i nënshtrohej fotografimit me rreze X.

“Nuk po i besoja syve, ishte një lugë në gjoks”, ka thënë njëri prej mjekëve, që intervenuar për t’ia nxjerrë me anë të endoskopisë.

Raportohet se ai e kishte pasur fytin e infektuar, ndërsa luga e gjatë 20 centimetra nuk i kishte shkaktuar ndonjë dëmtim në hapësirën ku ishte bllokuar. /Telegrafi/

perpiu lugen e gjate 20 centimetra si pjese e nje basti kur ishte i dehur e zbuloi pas nje viti kur po kontrollohej per dhimbje gjoksi foto - Përpiu lugën e gjatë 20 centimetra si pjesë e një basti kur ishte i dehur, e zbuloi pas një viti kur po kontrollohej për dhimbje gjoksi (Foto)

perpiu lugen e gjate 20 centimetra si pjese e nje basti kur ishte i dehur e zbuloi pas nje viti kur po kontrollohej per dhimbje gjoksi foto 1 - Përpiu lugën e gjatë 20 centimetra si pjesë e një basti kur ishte i dehur, e zbuloi pas një viti kur po kontrollohej për dhimbje gjoksi (Foto)

perpiu lugen e gjate 20 centimetra si pjese e nje basti kur ishte i dehur e zbuloi pas nje viti kur po kontrollohej per dhimbje gjoksi foto 2 - Përpiu lugën e gjatë 20 centimetra si pjesë e një basti kur ishte i dehur, e zbuloi pas një viti kur po kontrollohej për dhimbje gjoksi (Foto)

perpiu lugen e gjate 20 centimetra si pjese e nje basti kur ishte i dehur e zbuloi pas nje viti kur po kontrollohej per dhimbje gjoksi foto 3 - Përpiu lugën e gjatë 20 centimetra si pjesë e një basti kur ishte i dehur, e zbuloi pas një viti kur po kontrollohej për dhimbje gjoksi (Foto)

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.