kanabis e15396937602911 - Arrestohet kultivuesi i bimëve narkotike në shtëpinë e tij në Ferizaj

Në rrugën “Shefki Zariqi” në Ferizaj, dje rreth orës 18:00 është arrestuar i dyshuari që kultivonte bimë narkotike.

Policia ka njoftuar se në oborrin e shtëpisë së tij është gjetur një bimë e llojit Kanabis Sativa e cila është konfiskuar.

Sipas policisë, i dyshuari pas intervistimit, me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.