Loading...

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës nesër do të mbajë mot i vranët dhe me reshje bore.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -6 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-6 m/s”, thuhet në njoftimin e IHK-së.

Në Prishtinë, temperatura do të lëvizë nga -5 deri në -3 gradë Celsius, në Pejë dhe Prizren, temperaturat do të sillen nga -4 deri në -2 gradë Celsius. Kurse në Gjilan, Ferizaj dhe Mitrovicë, temperatura më e ulët do të shkojë deri në -6 gradë Celsius ndërsa ajo më e larta deri në -3 gradë Celsius.

Në qytetin e Gjakovës, sipas IHK-së, temperaturat do të lëvizin nga -2 deri në -5 gradë Celsius.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.