fjolla morina po kaloj nje periudhe te veshtire sepse nena ime eshte semure 560x416 - Fjolla Morina: Po kaloj një periudhë të vështirë, sepse nëna ime është sëmurë
fjolla morina po kaloj nje periudhe te veshtire sepse nena ime eshte semure - Fjolla Morina: Po kaloj një periudhë të vështirë, sepse nëna ime është sëmurë

Këngëtarja e njohur, Fjolla Morina, javë më parë publikoi këngën e saj më të rem e titull “Fustani”.

“Të them të drejtën nuk e njoh Parashevi Simakun, nuk e dija që e këndonte ajo këtë këngë, kërkoj falje. Nuk e kisha parë variantin origjinal, ka shumë këngëtarë që e këndojnë këtë këngë, unë e kam dëgjuar vetëm audio. Ka qenë kompozitori që ma ka propozuar këngën dhe unë e pranova’.

[embedded content]

‘Për mua është hera e parë që risjell një këngë të vjetër, është një ndjesi e mirë. Pasi publikova këngën më merr një shoqe në telefon dhe më thotë: Oj motër ç’e ke veshë atë llastik. Po tani duhet të ndjekim modën, ç’të bëjmë. Kur xhiroj klipe në Tiranë i gjithë ekipi i punës vjen në Tiranë”, ka thënë ajo në emisionin ‘Rudina’ lidhur me këtë këngë.

Kjo këngë është pritur mjaft mirë nga fansat, teksa këngëtarja tregoi edhe arsyen se pse ka munguar një kohë të gjatë në aspektin e prurjeve të reja muzikore.

[embedded content]

E gjitha kjo ka ndodhur ngase nëna e saj është duke luftuar me një sëmundje të rëndë, por që fatmirësisht shëndeti i saj është pak më i mirë.

Lexo po ashtu:

Fjolla tregoi se është shumë emocionale kur bie fjala te familja, kjo pasi ajo është shumë e lidhur me të afërmit e saj.

Sëmundja e nënës së saj, ka ndikuar që ajo të përjetojë një periudhë mjaft të vështirë, por që gjithçka po bëhet mirë e më mirë dita-ditës. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.