Ferizaj 1 850x5831 560x416 - Moti Sot: I thatë dhe i freskët

Sot do të mbajë mot kryesisht me diell,kurse gjatë ditës do të fryej një erë e freskët.

Temperatura më e ulët është nga 10 në 16 gradë, ajo më e larta e ditës nga 20 gradë në verilindje deri në 27 gradë në jug të vendit. Javën e ardhshme në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe më i ngrohtë, në fillim të javës temperatura maksimale do të jetë 25 gradë kurse në fundjavën e ardhshme deri 30 gradë.

Kushtet biometeorologjike do të jenë relativisht të favorshme për shumicën e njerëzve të sëmurë kronikë dhe të ndjeshëm.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.