prishtine ferizaj aksident autobusi1 560x416 - Dy të vdekur dhe një e lënduar rëndë në aksident trafiku

Policia e Kosovës për rajonin e Prishtinës ka pranuar informatën për një aksident me fatalitet në magjistralen Prishtinë- Ferizaj, respektivisht në fshatin Lugagji të Komunës së Lipjanit.

Rastin e ka konfirmuar për Indeksonline, Zëdhënësi i PK-së, Agron Borovci.

Sipas tij, nga ky aksident kanë humbur jetën  dy persona ndërsa një është e lënduar rëndë.

Në aksident kanë qenë të përfshirë: një autobus dhe tri vetura, shkruan Indeksonline.

Policia e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po kryen ekzaminimet e nevojshme si dhe ka nisur një hetim të detajuar lidhur me rrethanat që kanë sjellë deri tek ky aksident tragjik./Indeksonline/

 

prishtine ferizaj aksident autobusi1 1 - Dy të vdekur dhe një e lënduar rëndë në aksident trafiku

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.