agim1 560x416 - Nxënësi ferizajas i shkruan letër kryetarit, kështu i përgjigjet ai

Kryetari i Ferizajt, Agim Aliu sot në mëngjes në tavolinën e tij të punës gjeti një letër të shkruar nga një fëmijë, i cili kishte renditur disa nga gjërat që e preokupojnë atë.

Aliu ka publikuar në profilin e tij në Facebook letrën e nxënësit, Endri Rexhepi, nxënës i klasës së parë në shkollën “Gjon Sereçi” në Ferizaj, transmeton Indeksonline.

Endri ka kërkuar nga i pari i Ferizajt që të bëj më shumë për lagjen e tij, për shkollën ku ai vijon mësimet dhe sigurinë në qytet.

Kësaj letre i është përgjigjur Aliu, i cili i ka premtuar se dora e qeverisjes do të shtrihet në tërë komunën. Po ashtu, Aliu i ka dhënë fjalën Endrit se do të vizitoj shkollën në fjalë për të parë gjendjen atje.

34599664 1966788673372575 5977878565113298944 o1 - Nxënësi ferizajas i shkruan letër kryetarit, kështu i përgjigjet ai

34693924 1966788583372584 4410078715954855936 o1 - Nxënësi ferizajas i shkruan letër kryetarit, kështu i përgjigjet ai

34723628 1966788600039249 683206765671612416 n1 - Nxënësi ferizajas i shkruan letër kryetarit, kështu i përgjigjet ai

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.