Testi i Matures 20131 560x416 - Nxënësit e përjashtuar nga testi i maturës nuk u lejohet të hyjnë në afatin e dytë

Prishtinë, 5 qershor –  Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) ka bërë të ditur së nxënësit që u përjashtuan nga testi në ditën e parë nuk u lejohet të hyjnë në ditën e dytë të Testit  të Maturës 2018. 

“Komisioni Shtetëror i Maturës njofton se, nxënësit të cilët janë përjashtuar nga testi në ditën e parë (afati i parë) nuk u lejohet që të marrin pjesë gjatë pjesës në ditën e dytë të testit”, theksohet në njoftimin e MASHT.

Vendimi i KShM-së sipas MASHT bazohet në vendimin nr. 329/01B të datës  03.05.2018 të ministrit të Arsimi, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi.

KShM po ashtu bënë të ditur se, ndaj personave që nuk e përfillin këtë vendim do të merren masa.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.