Dielli 690x3801 560x353 - Parashikimi i Motit: Sot mot me diell

Sot do të mbajë mot kryesisht me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5- 7gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-23 gradë Celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorolgjik të Kosovës, shtypja atmosferike do të vazhdoj t’i mbajë vlerat e mbi normales.

Indeksi UV do t’i shënojë vlerat e mesatares, që nënkupton se gjatë gjithë ditës nuk do të ketë rrezik edhe nëse ju ekspozohemi direkt rrezeve të diellit.

Do të fryjë erë nga drejtime i verilindjes me shpejtësi 1-4m/s .

341 - Parashikimi i Motit: Sot mot me diell

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.