Kamerierja skoceze që festoi fitoren e ekipit të Anglisë në Kampionatin Botëror, sipër një autoambulance, është shpallur fajtore për dëmtim kriminal.

Larissa Bell ndodhej për fundjavë në Londër, kur edhe u përfshi në një festim  të shfrenuar në rrugë, kur ekipi anglez, e mundi 2:0 ekipin e Suedisë në kampionatin e futbollit që u zhvillua në Rusi, transmeton Telegrafi.

Adoleshentja 21-vjeçare që ishte nën efektin e alkoolit, ka hipur mbi një autoambulancë, duke i shkaktuar dëmtime të konsiderueshme.

shpallet fajtore adhuruesja e futbollit festoi fitoren duke kercyer siper nje autoambulance foto - Shpallet fajtore adhuruesja e futbollit, festoi fitoren duke kërcyer sipër një autoambulance (Foto)

Dëmtimet që pësoi autoambulanca

Fotografitë e shpërndara, kanë bërë që të identifikohet kjo punonjëse dhe e një restoranti dhe të paraqitet para drejtësisë bashkë me dy të tjerë.

Së bashku, ata do të gjykohen në fund të muajit, kur edhe pritet t’ju shpallet dënimi. Për rregullimin e autoambulancës, u grumbulluan në mënyrë vullnetare mbi 10,000 euro.

Mirëpo, një kompani që rregullon makina Skoda, e ka marrë përsipër rregullim, ndërsa të ardhurat u shfrytëzuan për çështje tjera me rrëndësi. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.