Këngëtari i ri, Taulant Baraliu, ka publikuar së fundmi projektin e tij më të ri muzikor.

“Boll” mban titullin kënga e tij më e re, e cila është ritmike.

Teksti dhe muzika janë realizuar nga Arsim Bunjaku, gjersa për orkestrimin është kujdesur Egzon Bajraliu.

taulant bajraliu thote boll me kengen e re - Taulant Bajraliu thotë “Boll” me këngën e re

Foto: Taulant Bajraliu/YouTube

Kënga vjen për publikun në kanalin YouTube edhe me një klip, i cili i përshtatet mjaft mirë këngës.

Ana vizuale e projektit i është besuar Dasma Production.

Taulanti është mjaft i pëlqyer nga publiku shqiptar për zhanrin të cilin ai e këndon.

Në muajt në vazhdim, ai pritet të publikojë për fansat edhe disa projekte tjera. /Telegrafi/

[embedded content]