shkolla1 560x416 - Vihet gurëthemeli i një shkolle profesionale në Ferizaj (VIDEO)

Ferizajt po i shtohet edhe një institucion arsimor.

Të enjten u vu gurëthemeli për një shkollë profesionale, e cila do të ketë drejtime të reja, njofton Klan Kosova.

Nisja e ndërtimit të kësaj shkolle e gëzoi edhe kryetarin e Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, i cili tha se do të ndërtohet edhe një pishinë gjysmë olimpike.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.